medycyna estetyczna Kraków
Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Pierwsze zmarszczki? Wypróbuj botox!

Tym, co zwraca największą uwagę innych osób jest nasza twarz. To ona ujawnia emocje, ukazując, jaki mamy humor. Ze względu na to jest ona narażona na pojawianie się pierwszych zmarszczek, przed którymi nie możemy się ustrzec. Możemy się ich jednak sprawnie pozbyć, dzięki botoxowi.

Botox - w jaki sposób działa

Botox oddziałuje bezpośrednio na problem – zmarszczki. Botox jest najbardziej skuteczny w przypadku zmarszczek mimicznych. Toksynę botulinową wstrzykujemy bezpośrednio w pokryte zmarszczkami okolice twarzy. Zabiegi botoxem to zastrzyki, które w chemiczny sposób hamują łączenie mięśni z nerwami. To jednak nie jedyny sposób wygładzania zmarszczek mimicznych. Można połączyć różne preparaty, by uzyskać zadowalający efekt. Dość powszechne jest np. połączenie botoxu z wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego. Wskutek takiego zabiegu, problematyczne okolice prezentują się młodzieńczo i promiennie.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu botoxem

Jest to zabieg skierowany do kobiet i mężczyzn zmagających się z wyraźnymi zmarszczkami. Botox da nam możliwość pozbycia się bruzd wokół oczu, ust, nosa jak również czoła. Pomoże paniom, które zmagają się z opadającymi powiekami. Jeżeli jesteś palaczem, to zabieg idealny dla Ciebie. Na twarzy palaczy powstaje na ogół więcej bruzd. Botulina oddziałuje także na zmarszczki, które uwidaczniają się w okolicy szyi oraz dekoltu. Są jednak również przeciwwskazania do zabiegu, dlatego zaleca się skonsultować się z osobą, wykonującą zabieg.

Przebieg zabiegu usuwania zmarszczek

Osobą uprawnioną do wykonywania zabiegu jest specjalista z doświadczeniem z zakresu medycyny estetycznej. Do przeprowadzenia zabiegu niezbędna jest jednorazowa strzykawka i igła. Preparat wstrzykuje się w okolice, które pragniemy odmłodzić. Zabieg trwa ok. 20 minut. Jest on całkiem bezbolesny. Pacjentowi przeszkadzać może tylko delikatne ukłucie. Dawka botoxu dopasowywana jest bezpośrednio do konkretnej osoby, zabieg jest więc zupełnie bezpieczny.

Jakie są efekty

Zmiany są widoczne po ok. dwóch dobach od pierwszego zabiegu. Zadowalające efekty dostrzegalne są po około dwóch tygodniach. zależ to od rodzaju skóry i zmarszczek. Prowadzi on do zauważalnego spłycenia bruzd. Żeby osiągnąć zadowalające rezultaty, zabieg poleca się powtarzać co sześć miesięcy. Regularnie wykonywane zabiegi botoxem sprawiają, że twarz dłużej wygląda na zdrową i wypoczętą.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Niektóre osoby martwią się czasem, że po zabiegu z użyciem botoxu ich twarz pozbawiona zostanie mimiki. W Vesunie w Krakowie pacjenci przyjmowani są tylko i wyłącznie przez kompetentnych specjalistów. Ich doświadczenie powoduje, że skóra po zabiegu prezentuje się młodo i świeżo. Botox aplikuje się wyłącznie w obszary pokryte zmarszczkami. Koszty zabiegu przy użyciu botoxu różnią się w zależności od miejsc, które chce się odmłodzić. Cena zabiegu określana jest indywidualnie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami