medycyna estetyczna Kraków
Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Powstawanie rozstępów

Rozstępy to blizny, które pojawiają się na skórze kobiet oraz mężczyzn w różnym wieku. Przyczyny ich powstawiania mogą być naprawdę różne. Najbardziej znaną jest zmiana wagi ciała lub ciąża. Najczęściej pojawiają się one na brzuchu i udach. Rozstępy we wczesnej fazie rozwoju mają kolor różowo-fioletowy, a w późniejszej biały. Najbardziej skuteczne w walce z nimi będą zabiegi przeprowadzone wówczas gdy blizny dopiero powstają. Starsze rozstępy są trudniejsze do likwidacji, ale i wtedy jest to możliwe.

Dlaczego rozstępy powstają?

Przyczyn powstawania tych zmian jest jednak znacznie więcej. Jedną z nich może być źle dobrana dieta. W naszym organizmie może na przykład brakować cynku, witamin i innych mikroelementów. Chociaż często wspominamy, że szybkie wahania wagi mogą powodować rozstępy, zapominamy o tym, że nadmierne ćwiczenia również mogą przynieść taki skutek. Kolejną przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne. Niestety walka z tymi zmianami skórnymi może być długa i trudna. Ich zapobieganie często jest wręcz niemożliwe, dlatego chcemy przedstawić Wam metody redukcji rozstępów w każdej fazie rozwoju.

Laserowe usuwanie rozstępów w Krakowie

Efekty laserowego leczenia rozstępów zauważamy bardzo szybko, a dodatkowo są one trwałe. Metoda przewiduje dopasowanie leczenia do klienta. Zazwyczaj sesja liczy cztery zabiegi. Wszystko jednak zależy od zmiany skórnej, fazy rozwoju rozstępów oraz innych predyspozycji organizmu. W klinice Vesuna w Krakowie każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, aby uzyskać najbardziej satysfakcjonujący efekt. Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, który ułatwia dalsze leczenie. Najskuteczniejszymi urządzeniami na rynku są lasery ablacyjne ER: YAG FOTONA SPECTRO SP i DUALIS SP. To właśnie one są używane w klinice Vesuna w Krakowie. Nowoczesny sprzęt posiada specjalne głowice, które umożliwiają likwidację martwych tkanek i szybką regenerację skóry. Poprawa stanu skóry jest zauważalna już po pierwszej wizycie.

Przebieg zabiegu

Zabiegi powinny być przeprowadzane w regularnych odstępach czasowych. Przerwy między zabiegami mają na celu regenerację naskórka. Zwykle szacuje się je na około cztery tygodnie, jednak często zależy to od organizmu pacjenta. Laserowe usuwanie rozstępów przynosi pełne efekty, gdy wykonany serię czterech powtórzeń.

Przeciwskazania do laserowego usuwania rozstępów

Wspominaliśmy jak ważna jest wstępna wizyta u specjalisty. Pozwala ona ustalić wskazania a także przeciwwskazania do zabiegu. Lekarze w klinice medycyny estetycznej i laseroterapii

Vesuna w Krakowie przywiązują do tego szczególną uwagę. Głównie przeciwwskazania do wykonania metody laserowej w przypadku leczenia rozstępów to:

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • aktywne infekcje
  • hemofilia
  • zażywanie leków światłouczulających lub rozrzedzajacych krew
  • świeża opalenizna

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami